Feng Shui – 8 symboli, które przyciągną bogactwo

Feng Shui - 8 symboli, które przyciągną bogactwo

Feng Shui, starożytna sztuka harmonizowania energii życiowej w naszym otoczeniu, od wieków przyciąga uwagę tych, którzy dążą do bogactwa, sukcesu i obfitości. Istnieje wiele symboli, które mają być szczególnie skuteczne w przyciąganiu finansowej stabilności i pomyślności. Przeczytaj artykuł i poznaj osiem z nich.

1. Figurka śmiejącego się Buddy

Feng Shui - Śmiejący się Budda
Feng Shui – Śmiejący się Budda

Figurka śmiejącego się Buddy, znana również jako „Budda śmiejący się” lub „Hotei”, jest symbolem szczęścia, obfitości i pomyślności w wielu tradycjach. Śmiejący się Budda jest zwykle przedstawiany z szerokim uśmiechem i wydatnym brzuchem, co symbolizuje radość, szczęście i pełne zadowolenie z życia. Wierzy się, że otaczając się tą pozytywną energią, przyciąga się również dobrobyt i obfitość. W Feng Shui, figura śmiejącego się Buddy bywa często umieszczana w kluczowych miejscach w domu lub biurze, takich jak wejście lub pokój w pobliżu drzwi wejściowych, aby przyciągnąć pozytywną energię i bogactwo.

Jeśli chcesz obejrzeć lub kupić figurkę śmiejącego się Buddy zapraszamy do naszego sklepu:


2. Tygrysie oko

Symbol bogactwa - Tygrysie oko czerwone
Symbol bogactwa – Tygrysie oko czerwone

Tygrysie oko uważane za kamień, który przynosi sukces i bogactwo. Może być używany do wzmacniania intencji zwiększenia obfitości, a także do zabezpieczenia statusu ekonomicznego i majątku, który już się posiada. Czerwone tygrysie oko pomaga pokonać apatię, dodaje pewności siebie, odwagi i zwiększa motywację do działania. Niebieskie tygrysie oko dodatkowo ma efekt uspokajający, powodujący uwolnienie od stresu. Pomaga uspokoić się osobom nadaktywnym, strachliwym i łatwo dającym się wyprowadzić z równowagi.

Jeśli chcesz obejrzeć lub kupić tygrysie oko zapraszamy do naszego sklepu:


3. Monety I Ching w Feng Shui

Feng Shui - Chińskie monety
Feng Shui – Chińskie monety

Chińskie monety bogactwa są remedium feng shui na przyciąganie powodzenia w sprawach finansowych. Najczęściej stosowane monety mają charakterystyczny okrągły kształt z kwadratowym otworem w środku – taka stylistyka pochodzi z czasów największej świetności cesarstwa chińskiego. Monety można powiesić nad biurkiem przy którym się pracuje, przykleić delikatnie do księgi podatkowej, umieścić pod kasą fiskalną w sklepie, jak również nosić przy sobie w kieszeni lub portfelu. Mówi się, że prawdziwe antyczne monety mają największą moc.

Jeśli chcesz obejrzeć lub kupić chińskie monety zapraszamy do naszego sklepu:


4. Toel – chińska sztabka złota

Toel - chińska sztabka złota
Toel – chińska sztabka złota

Chińska sztabka to kolejny popularny symbol bogactwa i pomyślności w Feng Shui. Toel oznacza dosłownie „drogę bogactwa” lub „drogę do sukcesu”, dlatego jest to bardzo pozytywny znak w chińskiej kulturze. Chińska sztabka zazwyczaj zawiera łącznie osiem słupków. W chińskiej numerologii cyfra 8 uważana jest za szczególnie szczęśliwą i pomyślną, ponieważ jej wymowa jest podobna do słowa oznaczającego „bogactwo” lub „powodzenie”. Chiński amulet toel, chińska sztabka „złota”. Jedną albo więcej takich sztabek można włożyć do kieszeni, do torebki, albo w miejscu gdzie trzymamy pieniądze lub dokąd chcemy je przyciągnąć, np. kasa fiskalna w sklepie, w firmie.

Jeśli chcesz obejrzeć lub kupić chińskie sztabki złota zapraszamy do naszego sklepu:


5. Chiński złoty kot

Chiński złoty kot - popularny symbol bogactwa
Chiński złoty kot – popularny symbol bogactwa

Złoty kot, znany również jako „Maneki-neko”, jest popularnym symbolem szczęścia, bogactwa i pomyślności w kulturze chińskiej. Choć jego pochodzenie jest japońskie, został on zaadaptowany i przyjęty również w chińskiej kulturze jako symbol przyciągania obfitości i sukcesu finansowego. Jedną z charakterystycznych cech chińskiego złotego kota jest jego ruchoma ręka, która macha w górę i w dół. Symbolizuje to zapraszanie dobra i obfitości, a także zachęcanie do przyciągania sukcesu finansowego. Często spotykany element dekoracyjny w sklepach, restauracjach, biurach i domach w Chinach. Najczęściej umieszczany w pobliżu drzwi wejściowych, aby powitać gości i przyciągać obfitość.

Jeśli chcesz obejrzeć lub kupić chińskiego złotego kota zapraszamy do naszego sklepu:


6. Chińska żaba finansowa

Feng Shui - Chińska żaba finansowa
Feng Shui – Chińska żaba finansowa

Chińska żaba finansowa, znana również jako „Chan Chu”. Często stosowany jako talizman przynoszący bogactwo, sukces finansowy i pomyślność. Chińska żaba finansowa zwykle trzyma w pyszczku kilka monet, co symbolizuje obfitość, dostatek i pomyślność finansową. Jej obecność ma przyciągać pozytywną energię pieniężną do domu lub biura. W praktykach Feng Shui, umieszczenie chińskiej żaby finansowej w kluczowych miejscach, takich jak wejście do domu lub biura, portfel lub biurko, ma na celu przyciągnięcie pozytywnej energii pieniężnej i zatrzymywanie bogactwa w życiu właściciela.

Jeśli chcesz obejrzeć lub kupić chińską żabę finansową zapraszamy do naszego sklepu:


7. Kryształowa kula

Feng Shui - Kryształowa kula
Feng Shui – Kryształowa kula

Kryształowa kula symbolizuje równowagę, harmonię, a także obfitość. Jej sprężystość i zdolność do odbijania światła są uważane za potężne narzędzia w przyciąganiu pozytywnej energii finansowej. Okrągła forma kuli symbolizuje równowagę i harmonię. W kulturze chińskiej, harmonia jest kluczowym elementem przyciągania obfitości. Umieszczenie kryształowej kuli w strategicznym miejscu może zwiększyć przepływ obfitości.

Jeśli chcesz obejrzeć lub kupić chińską żabę finansową zapraszamy do naszego sklepu:


8. Czerwony i fioletowy kolor w Feng Shui

Czerwony i fioletowy kolor w Feng Shui
Czerwony i fioletowy kolor w Feng Shui

Kolor czerwony i fioletowy odgrywają ważną rolę w feng shui jako symbole bogactwa, pomyślności i sukcesu. Oto dlaczego są one uważane za szczególnie korzystne w praktykach Feng Shui:

Czerwony kolor – Symbolizuje ogień, energię, siłę i szczęście w kulturze chińskiej. Utożsamiany z energią, entuzjazmem i determinacją do osiągnięcia sukcesu. W feng shui, czerwony kolor bywa często stosowany do aktywowania pozytywnej energii (chi) oraz przyciągania bogactwa i pomyślności. Może być używany w różnych formach, takich jak dekoracje, tkaniny, meble czy elementy wyposażenia wnętrz, aby wzmocnić energię przestrzeni.

Fioletowy kolor – Reprezentuje luksus, bogactwo, duchowość i transcendencję. Związany z bogactwem i obfitością, ponieważ jego głęboka, intensywna barwa symbolizuje głębokie zasoby finansowe. Uważany za kolor harmonii i równowagi, co może wspierać pozytywne przepływy energii w domu lub miejscu pracy. Fioletowy kolor może być stosowany w różnych formach, od ścian, poprzez dekoracje, aż po dodatki do wnętrz, aby podkreślić luksus i przyciągnąć pozytywną energię bogactwa.

Jeśli chcesz obejrzeć lub kupić kolorowe świece zapraszamy do naszego sklepu:


PodsumowanieFeng Shui – 8 symboli, które przyciągną bogactwo

Feng Shui oferuje wiele narzędzi i symboli, które można wykorzystać do przyciągania bogactwa i obfitości. Podążając za zasadami tej starożytnej praktyki i wybierając odpowiednie symbole, można stworzyć harmonijne środowisko sprzyjające finansowemu sukcesowi i dobrobytowi. Jednak ważne jest również zapewnienie równowagi we wszystkich obszarach życia oraz praktykowanie wdzięczności i hojności, aby bogactwo mogło swobodnie płynąć do naszego życia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Feng Shui kliknij tutaj

Magia do domu

Kategoria – Magia do domu

Odkryj magiczną atmosferę w swoim domu dzięki naszej kolekcji unikatowych magicznych figurek, makatek i obrazów olejnych. Każda z naszych figurek jest nie tylko ozdobą, ale także nośnikiem historii i symboli, które dodadzą Twojemu otoczeniu wyjątkowej atmosfery. Stwórz wyjątkową aurę pełną tajemniczości i uroku już dziś.

Wykonane przez Jana Cybulskiego - Creospace