Obsydian – kamień ochrony i rozwoju duchowego

Obsydian – kamień ochrony i rozwoju duchowego

Obsydian to kamień o głębokich korzeniach historycznych i duchowych. Od wieków przyciąga uwagę ludzi ze względu na swoje potężne właściwości ochronne i rozwijające duchowo. Jest to skała wulkaniczna, która powstaje w wyniku szybkiego schładzania lawy, co nadaje jej unikalne cechy fizyczne i energetyczne. Przez wieki obsydian był wykorzystywany przez różne kultury na całym świecie ze względu na swoje symboliczne znaczenie i potencjał transformacyjny.

Obsydian wzmacnia naszą aurę, ciało energetyczne i ciało mentalne. Działa na wielu poziomach – oprócz ochrony dostarcza nam energii ugruntowania oraz pomaga skupić się na swoich sprawach.

Jakie właściwości posiada obsydian?

Odkryj potęgę obsydianu
Odkryj potęgę obsydianu

Obsydian chroni przed niskimi wibracjami w każdej formie. Kamień ten w sensie fizycznym ochrania nas np. przed wydarzeniami, które mogłyby wpłynąć na nas negatywnie. Stanowi także ochronę przed tzw. „złym okiem”, przed zazdrością i zawiścią innych osób, przed obgadywaniem, przed negatywnym myśleniem i złymi życzeniami, przed wszelkimi bytami o niskiej wibracji czy przed sytuacjami, które mogłyby przynieść awanturę, konflikty czy straty. Zapobiega też drenowaniu energetycznemu człowieka przez innych ludzi, firmy, instytucje czy nawet ideologie.

Obsydian szczególnie polecany jest do ochrony osób delikatnych i wrażliwych, które szczególnie łatwo padają ofiarą przemocy energetycznej i którym trudno byłoby taką ochronę uzyskać w inny sposób. Ochrona obsydianu włącza się w momencie gdy tylko go dotkniesz, a nawet w chwili gdy o nim pomyślisz, jeśli z obsydianem miałeś już kiedyś do czynienia.

Jeśli chcesz obejrzeć lub kupić wyroby z obsydianu zapraszamy do naszego sklepu:


Obsydian – ochrona w pracy i w firmie

W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu, gdzie tempo pracy może być wymagające, istnieje potrzeba dbałości o zdrowie psychiczne i duchowe pracowników oraz otoczenia biznesowego. Wprowadzenie elementów takich jak kamienie szlachetne może przynieść korzyści nie tylko w aspekcie ochrony energetycznej, ale także w rozwoju duchowym i tworzeniu harmonijnego środowiska pracy.

W środowisku pracy, gdzie napięcie, stres i negatywne emocje mogą być powszechne, obecność obsydianu może przyczynić się do stworzenia atmosfery, która sprzyja spokoju i równowadze. Ochrona w firmie może polegać na ochronie przed konkurencją, która ma nieuczciwe intencje, ochronie przed szkodliwymi decyzjami inwestycyjnymi, nieuczciwymi pracownikami czy po prostu ochronie firmowych finansów.

Obsydian – ochrona osobista, rodziny, dla domu czy firmy

Obsydian ma naprawdę bardzo szerokie zastosowanie w ochronie energetycznej. Wiele osób nosi wisiorki, bransoletki czy inną biżuterię z obsydianu jako ochronę osobistą na co dzień, ale są też większe obsydiany czy np. kule, które mają intencję ochrony całego domu, firmy w której leżą lub symbolicznie mogą służyć jako ochrona dla całej rodziny.

Ja osobiście zawsze mam przy sobie breloczek z obsydianu.  Mam ich pewien zapas, bo breloczki te kruszą się lub psują w sytuacjach potencjalnie niemiłych czy konfliktowych.

Kamień ten bowiem często przyjmuje na siebie szkodliwe energie czy energie o niższej wibracji, czego skutkiem jest to, że się łamie, kruszy lub pęka. Czasem może być tak, że wypada ci z ręki, spada na ziemię i pęka. Czasami łamie się samoistnie.

Obsydian – ochrona i ugruntowanie w medytacji

Brązowy obsydian
Brązowy obsydian

Obsydian jest doskonałym kamieniem towarzyszącym medytacjom, szczególnie takim, które są związane z podróżowaniem do innych światów, wymiarów. Jeśli po medytacji bywa tak, że masz kłopot z powrotem do rzeczywistości, to obsydian jest kamieniem dla Ciebie. W celu ugruntowaniu wystarczy potrzymać obsydian w dłoni przed i po medytacji.

Obsydian – kamień rozwoju duchowego

Jako kamień rozwoju duchowego obsydian przekracza iluzje i ograniczenia ego, nie słucha tworzonych przez umysł historii mających na celu trzymanie Cię w przeszłości i iluzorycznym bezpieczeństwie bezruchu. Obsydian wydobywa na wierzch, na poziom naszej świadomości, to co w danej chwili mamy do przerobienia. Każdy z nas ma jakieś lekcje do przerobienia i coś do nauczenia się o sobie samym. I obsydian właśnie tym się zajmuje.

Jeśli, na przykład, Twoją lekcją na teraz jest temat: „Jak opanować swój gniew?” to właśnie w tym kierunku Twoją uwagę skieruje obsydian i tym się zajmie.  Strach podpowiada „może to za mocny kamień”, ego może uważać, że jesteś zbyt delikatna by teraz takimi lekcjami się zajmować. Ale obsydian wie, że rozwój duchowy i dążenie do przejścia na wyższy poziom są udziałem każdego człowieka. Nie tylko tych, którzy świadomie zajęli się rozwojem duchowym. 

Każdy swoje lekcje będzie przerabiał. Różnica jest taka, że z pomocą obsydianu zrobisz to teraz, a jeśli będziesz tych swoich tematów unikać, to ta sama lekcja będzie się powtarzać przez całe życie, raz za razem. Dlatego obsydian jest takim mocnym kamieniem rozwoju duchowego.

Jeśli chcesz obejrzeć lub kupić wyroby z obsydianu zapraszamy do naszego sklepu:


Uświadamianie ukrytych wzorców

Lekcje nie muszą być bolesne i nie zawsze muszą być trudne. Obsydian uświadamia nam podświadome wzorce i przekonania. Szczególnie te które nam już nie służą i te które stanowią przeszkodę w naszym rozwoju. Chodzi tu o przekonania, wzorce w myśleniu, reagowaniu i zachowaniu, strategie działania. Kamień ukazuje naszej świadomości te wzorce, a naszym zadaniem jest wziąć za nie odpowiedzialność – zmienić je lub zastąpić innymi.

To co jest w naszej podświadomości – rządzi nami i jest czymś co wielu z nas nazywa naszym przeznaczeniem. Natomiast kiedy te podświadome wzorce wychodzą na wierzch, gdy zaczynamy je zauważać i rozumieć, stajemy w szczególnym miejscu. Zmieniając nasze przekonania i wzorce, zmieniamy bowiem nasze przeznaczenie, stajemy się aktywnymi współtwórcami naszego życia i całej naszej rzeczywistości.

Obsydian – ugruntowanie plus ochrona

Obsydian, podobnie jak inne czarne kamienie, ma energię ugruntowującą. Ugruntowanie, które osiągamy dzięki obsydianowi powoduje, że stajesz się pewny i silny jak skała. Masz mocny kontakt z energią ziemi, jesteś tu i teraz, nie bujasz w obłokach i nie jesteś myślami gdzie indziej.  Jesteś odporny na zewnętrzne, ale też i wewnętrzne próby odwrócenia twojej uwagi. Dzięki obsydianowi nic nie jest w stanie zająć Twojej uwagi czymś, co nie ma dla Ciebie znaczenia.

Obsydian przeciwdziała też powstawaniu w Twojej głowie myśli i pomysłów, które mogłyby stanąć Ci na drodze i sabotować twoje działania. Nie pozwoli także na rozwijania się emocji, które zwykle odwracają uwagę od Twoich celów i marzeń. To taka wewnętrzna ochrona.

Skupienie uwagi na tym co jest ważne

Kamień ten uspokaja umysł i rozjaśnia myśli, pozwala skupić się na tej myśli, która dla Ciebie największe znaczenie. Myśl po myśli, po kolei. Przychodzi uspokojenie i ukojenie w Twojej głowie. Uspokojenie, ale i ciągła uważność, bo jeśli myśl jest ważna, to trzeba obserwować jak się rozwija i dokąd Cię zaprowadzi. Szczególnie dobrze radzi sobie z tym złoty obsydian – rodzaj obsydianu z lekkim złotawym połyskiem.

Obsydian zapobiega drenowaniu naszej energii

Żyjemy w czasach nadmiaru informacji. Jesteśmy nią przeładowani. Z każdej strony ktoś czegoś od nas chce, coś zrobić, czegoś nie robić, coś dać, coś kupić, etc. Rządy, instytucje, koncerny, firmy handlowe, inni ludzie, których znamy i których nie znamy, Facebook, tv, radio, twitter, maile, telefony, sms-y. Każdy czegoś chce, a my pozwalamy na ten drenaż naszej energii. Dotyczy to też naszych znajomych i przyjaciół, z ich problemami, prośbami, przeżyciami, emocjami, etc.

A ta energia, która nam zostaje nie wystarcza na tworzenie prawdziwego autentycznego życia. Nie mamy na to czasu, siły, energii, woli i ochoty. Jesteśmy wydrenowani.

Obsydian zapobiega takiemu drenowaniu. Sprawi, że twoja uwaga będzie bardziej odporna na zewnętrzne wpływy. Nie wykluczone, że Twoje nawyki i wyuczone zachowania trochę się zmienią. Możliwe, że jakaś koleżanka będzie dzwonić ze swoimi problemami do kogoś innego lub nie będziesz mieć potrzeby włączania wiadomości o każdej pełnej godzinie.

Obsydian – kamień śnienia

Obsydian – kamień śnienia
Obsydian – kamień śnienia

Kamień obsydian jest też kamieniem śnienia. Pomaga indukować, zapamiętywać i rozumieć sny. Sny i praca ze snami są dostępne dla każdego. Nie jest to trudne, każdy może na tym skorzystać jednak potrzeba do tego jest świadoma intencja i chęć pracy ze snami.

Jeśli chcesz obejrzeć lub kupić wyroby z obsydianu zapraszamy do naszego sklepu – kliknij tutaj

W jakiej formie używać obsydianu?

Obsydian występuje w różnych formach i kolorach.  Można używać kamieni naturalnych, obsydianu w formie kuli, piramidy, różdżki, wahadełka, serca czy obelisku. Z obsydianu wyrabia się też różne rodzaje biżuterii, wisiorki, talizmany, figurki, maski, lustra, kamienie do masażu i inne przedmioty. Każda forma ma jakieś znaczenia.

My polecamy do pracy małe wisiorki lub talizmany do trzymania w dłoni w różnych kształtach. Duże okazy obsydianu lub kule przy ochronie domu czy firmy, pracy bardziej intensywnej lub bardziej zaawansowanej. Polecamy także figurki z obsydianu, np. figurki zwierząt, które doskonale wyglądają na półce i często wzbudzają zainteresowanie gości.

Rodzaje obsydianu

Obsydian występuje w kilku odmianach różniących się kolorami. Najczęściej występuje obsydian czarny, złoty, brązowy (mahoniowy) i śnieżny (czarny w białe kropki).  Poza tym można spotkać obsydian srebrny, pajęczynowy, zielony i tęczowy (arco iris).

Opisane właściwości obsydianu dotyczą wszystkich odmian i kolorów, jednak każdy z rodzajów ma swoje specyficzne działania i energie. Najbardziej typowym obsydianem jest obsydian czarny i jego najtrafniej opisuje powyższy tekst. Inne kolory (obsydian złoty, brązowy, srebrny, tęczowy) też posiadają te same właściwości, ale mają też inne własne specyficzne cechy dodatkowe. Obsydian obok czarnego turmalinu jest najważniejszym kamieniem ochronnym.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat obsydianu kliknij tutaj

Skąd pochodzą kamienie z naszego sklepu?

Kula z obsydianu

Obsydian pochodzi z Meksyku, gdzie można spotkać w zasadzie wszystkie jego odmiany i kolory. Oprócz samego kamienia, sprowadzamy też różne wyroby z niego. Najciekawszymi i moimi ulubionymi są kule i piramidy z obsydianu.

Lokalni rzemieślnicy, u których zamawiamy te wyroby, są prawdziwymi artystami i rzeźbią z obsydianu najróżniejsze figurki, kształty, różdżki, kule, piramidy, miniaturki zwierząt, wisiorki, wahadełka, breloczki, serca, amulety i talizmany ochronne w różnych kształtach, kamienie do masażu, lustra, drobne artykuły wyposażenia wnętrz etc. Dzięki temu możemy tego kamienia używać w różnych codziennych sytuacjach.

Przez lata sprowadziliśmy tyle najróżniejszych odmian obsydianu i produktów z tego kamienia, że nasz sklep jest prawdopodobnie największym sklepem internetowym z obsydianem na świecie.  Szczególnie dumni jesteśmy z tego, że wszystkie te wyroby zostały zamówione i kupione u drobnych lokalnych rzemieślników meksykańskich, których znamy od lat i którzy każdy kawałek kamienia traktują indywidualnie.

Kamienie i kryształy

Kategoria – Kamienie i kryształy

Odkryj niezwykłą moc kamieni i kryształów w naszym sklepie. Wypełnij swoje życie pozytywną energią i harmonią, dzięki bogactwu naszej kolekcji. Zanuć magię życia, otocz się naturalnymi skarbami ziemi – zapraszamy do naszego sklepu z kamieniami i kryształami.

Wykonane przez Jana Cybulskiego - Creospace