Figurki z kamieni – jakie są ich właściwości?

Figurki z kamieni – jakie są ich właściwości?

Figurki z kamieni stanowią nie tylko piękne ozdoby, ale również potężne narzędzia duchowego wzmacniania i ochrony. Ich energetyczne właściwości przyciągają uwagę ludzi z różnych środowisk i praktyk duchowych. Inspirują do odkrywania głębszych aspektów ludzkiego doświadczenia oraz związku z naturą. Przeczytaj kilka ciekawych faktów o figurkach z kamienia i ich właściwościach.

Figurki z kamieni – symboliczne znaczenie

Królik z awenturynu - symbol pomyślności i sukcesu
Królik z awenturynu – symbol pomyślności i sukcesu

Symboliczne znaczenie figurek z kamieni jest głęboko zakorzenione w ludzkiej historii, kulturze oraz duchowości. Oto kilka ważnych symboli i ich znaczeń, które są często przypisywane figurkom z kamieni:

 1. Ochrona i siła – Figurki z kamieni, takie jak obsydian czy hematyt, bardzo często uważane za talizmany ochronne. Chronią przed negatywnymi energiami oraz zapewniają siłę i wytrwałość w trudnych sytuacjach. Ich obecność może budzić poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie.
 2. Miłość i harmonia – Kamienie o różowym zabarwieniu, jak różowy kwarc czy różowy turmalin, są symbolami miłości, współczucia oraz harmonii w relacjach międzyludzkich. Figurki z tych kamieni mogą być używane w praktykach medytacyjnych lub jako prezenty symbolicznie wyrażające uczucia.
 3. Mądrość i wiedza – Kamienie o intensywnym niebieskim lub fioletowym kolorze, jak ametyst czy lapis lazuli, często kojarzone z mądrością, wiedzą oraz rozwojem duchowym. Figurki z tych kamieni mogą być używane podczas medytacji, aby pomóc w zgłębianiu tajemnic życia oraz poszukiwaniu wewnętrznego światła.
 4. Pomyślność i sukces – Niektóre kamienie, takie jak jadeit czy awenturyn, uznawane za symbole pomyślności, sukcesu oraz dostatku materialnego. Figurki z tych kamieni mogą być umieszczane w domu lub biurze, aby przyciągnąć pozytywną energię oraz sprzyjać realizacji celów życiowych.
 5. Łączność z naturą – Kamienie o naturalnych kształtach i strukturach, takie jak chryzokola czy piękne kamienie rzeczne, mogą być uznawane za symbole łączności z naturą oraz jej pięknem. Figurki z tych kamieni mogą przypominać o potrzebie szacunku i harmonii w relacjach z przyrodą.
 6. Duchowa transformacja – Niektóre kamienie, takie jak kwarc górski czy opal, uznawane za symbole duchowej transformacji, przebudzenia oraz oczyszczenia. Figurki z tych kamieni mogą towarzyszyć praktykom medytacyjnym i duchowym, pomagając w procesie rozwoju osobistego oraz odkrywaniu głębszych prawd życiowych.

Jeśli chcesz obejrzeć lub kupić figurki z kamienia zapraszamy do naszego sklepu:


Jakie energetyczne właściwości mają figurki z kamieni?

Żółw z obsydianu - chroni i ugruntowuje
Żółw z obsydianu – chroni i ugruntowuje

Wiele osób wierzy, że kamienie posiadają specyficzne energie, które można wykorzystać w celach leczniczych, duchowych, a także ochronnych. Oto kilka głównych energetycznych właściwości figurek z kamienia:

 1. Harmonizacja energii – Figurki z kamienia używane do harmonizacji energii w naszym otoczeniu oraz w naszym ciele. Wierzy się, że posiadają one zdolność do wyrównywania niezrównoważonych lub zablokowanych obszarów energetycznych. Co przyczynić się do poprawy samopoczucia i równowagi emocjonalnej.
 2. Oczyszczanie i uzdrawianie – Niektóre kamienie uznawane za kamienie oczyszczające i uzdrawiające. Figurki mogą być używane w praktykach medytacyjnych i terapeutycznych do usuwania negatywnych energii, redukcji stresu oraz wspierania procesu leczenia.
 3. Ochrona i bezpieczeństwo – Figurki często używane jako talizmany ochronne, które chronią przed negatywnymi wpływami oraz zapewniają poczucie bezpieczeństwa i spokoju.
 4. Wzmacnianie intencji – W praktykach magicznych i medytacyjnych, figurki z kamienia często używane do wzmacniania intencji oraz manifestowania pożądanych rezultatów. Wierzy się, że programowanie kamienia z określoną intencją może przyczynić się do przyciągania pozytywnej energii oraz realizacji celów życiowych.
 5. Wzrost świadomości – Kamienie o różnych kolorach i wzorach mogą pomóc w wzroście duchowej świadomości oraz intuicji. Figurki mogą być narzędziem do pogłębienia medytacji, odkrywania wewnętrznej mądrości oraz otwierania się na nowe poziomy duchowego doświadczenia.

Jaki wpływ na ochronę i przewodnictwo duchowe mają figurki z kamieni?

Kot z czarnego onyksu - symbol ochrony
Kot z czarnego onyksu – symbol ochrony

Ochrona i przewodnictwo duchowe to dwa główne aspekty, często przypisywane figurkom z kamienia w wielu praktykach duchowych i ezoterycznych. Figurki z kamienia przedstawiane jako potężne narzędzia, które mogą chronić przed negatywnymi energiami, a także przewodzić w duchowych poszukiwaniach. Oto bliższy opis tych dwóch właściwości:

Ochrona:

Figurki z kamienia często używamy jako talizmany ochronne. Mają za zadanie chronić przed negatywnymi energiami, złymi duchami,a także szkodliwymi wpływami zewnętrznymi. Kamienie takie jak czarny onyks, turmalin czy hematyt są szczególnie popularne ze względu na swoje zdolności do absorbowania negatywnej energii i oddzielania nas od negatywnych wpływów otoczenia. Uważa się, że umieszczenie figurki z kamienia w odpowiednim miejscu, na przykład w domu, miejscu pracy lub noszenie jej przy sobie, może stworzyć tarczę ochronną, która zapewnia poczucie bezpieczeństwa i spokoju.

Przewodnictwo duchowe:

Figurki z kamienia mogą również pełnić rolę przewodników duchowych. Mogą pomóc w nawiązywaniu kontaktu z siłami duchowymi, przodkami, duchami oraz innymi istotami duchowymi. Wierzymy, że kamienie posiadają własną mądrość i wiedzę, przekazywaną praktykującemu poprzez figurki z kamieni. Podczas medytacji lub praktyk duchowych, figurki z kamieni możemy używać jako punkty skupienia. Punkty te pomogą w osiągnięciu stanu spokoju, koncentracji, a także otwarcia na duchowe przesłanie lub wskazówki.

Ważne jest, aby podczas korzystania z figur z kamienia zachować szacunek i otwartość na ich energetyczne właściwości. Niezależnie od tego, czy wierzymy w ich magiczną moc, czy też postrzegamy je jako symboliczne przedmioty, figurki z kamienia mogą być cennymi towarzyszami w naszej duchowej podróży, pomagając nam w ochronie przed negatywnymi energiami oraz w nawiązywaniu kontaktu z naszą wewnętrzną mądrością i siłą.

Jeśli chcesz obejrzeć lub kupić figurki z kamienia zapraszamy do naszego sklepu:


Jaki wpływ na uzdrawianie i równowagę mają figurki z kamieni?

Kula z kwarcu różowego - symbol uzdrowienia
Kula z kwarcu różowego – symbol uzdrowienia

Figurki z kamienia często wykorzystywane jako narzędzia do uzdrawiania i wspierania osiągnięcia równowagi w praktykach duchowych, terapeutycznych oraz medytacyjnych. Wierzy się, że kamienie posiadają energię, która może być wykorzystana do wspierania procesów leczniczych oraz przywracania harmonii w ciele, umyśle i duchu. Oto kilka aspektów uzdrawiania i równowagi, związanych z figurkami z kamienia:

 1. Energia i wibracje – Figurki z kamienia posiadają unikalne energie i wibracje, które mogą oddziaływać na nasze ciało, umysł i duch, uważane za nośniki energii. Można wykorzystać je do balansowania energii życiowej oraz do redukcji stresu i napięcia.
 2. Wspieranie procesów uzdrawiania – W praktykach terapeutycznych i medytacyjnych figurki z kamienia często używane do wspierania procesów uzdrawiania fizycznego, emocjonalnego, a także duchowego.
 3. Balansowanie energii – Figurki mogą pomagać w balansowaniu energii w ciele poprzez eliminację blokad energetycznych i przywracanie płynności przepływu energii życiowej. Regularne praktyki medytacyjne z wykorzystaniem figurki z kamienia mogą pomóc w utrzymaniu równowagi energetycznej i psychicznej.
 4. Poprawa Samopoczucia – Figurki z kamienia mogą wpływać na nasze samopoczucie poprzez przekazywanie pozytywnej energii i wzmocnienie wibracji życiowych. Ich obecność może przynieść poczucie spokoju, ulgi i wewnętrznej harmonii.
 5. Uzyskiwanie równowagi emocjonalnej – Pomocne w radzeniu sobie z emocjonalnymi wyzwaniami poprzez wywoływanie w nas stanów spokoju, akceptacji i równowagi. Przy użyciu kamieni w praktykach medytacyjnych i terapeutycznych, możemy odnaleźć równowagę i stabilność w naszym życiu emocjonalnym.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kwarcu różowego kliknij tutaj

Różne kształty z kamienia

Podobnie możemy spojrzeć na różne kształty wykonane z kamienia – kule, różdżki, piramidki, jajka, obeliski i inne bryły. Każda z tych form ma jakieś znaczenie np. kula rozprzestrzenia energię równomiernie wokół siebie, we wszystkich kierunkach. Natomiast różdżka ogniskuje energię kamienia w jednym kierunku, jak strumień. Każdy kształt ma swój sens. Nawet jeśli nie przeczytasz tego w książce, to dana figurka czy dana forma może mieć dla ciebie swój własny sens. Dostępny dla ciebie, a nie dla innych.

Jeśli chcesz obejrzeć lub kupić piramidy z kamienia zapraszamy do naszego sklepu:


Podsumowanie

Podsumowując, figurki z kamieni są nie tylko pięknymi ozdobami, ale także mają różnorodne właściwości, które przyciągają ludzi od wieków. Niezależnie od tego, czy wierzysz w ich magiczną moc, czy po prostu cenisz ich estetykę, figurki z kamieni pozostają ważnym elementem wielu kultur i tradycji, inspirując nas do odkrywania głębszego znaczenia natury i ludzkiej duchowości.

Kamienie i kryształy

Kategoria – Kamienie i kryształy

Odkryj niezwykłą moc kamieni i kryształów w naszym sklepie. Wypełnij swoje życie pozytywną energią i harmonią, dzięki bogactwu naszej kolekcji. Zanuć magię życia, otocz się naturalnymi skarbami ziemi – zapraszamy do naszego sklepu z kamieniami i kryształami.

Wykonane przez Jana Cybulskiego - Creospace