Czarny turmalin – kamień ochrony energetycznej

Czarny turmalin – kamień ochrony energetycznej

Czarny turmalin to kamień ochrony. To kamień, który pomaga nam usuwać, oczyszczać i przetwarzać negatywne energie, które są w nas i wokół nas. Możemy go używać jako stabilizatora naszych energii, a także jako energetyczną tarczę ochronną wokół nas.

Jakie właściwości posiada czarny turmalin?

Jakie właściwości posiada czarny turmalin?
Jakie właściwości posiada czarny turmalin?
  1. Ochrona energetyczna – jedną z najbardziej znanych właściwości czarnego turmalinu jest jego zdolność do ochrony przed negatywnymi energiami. Uważa się, że absorbuje on negatywną energię z otoczenia, pomagając w stworzeniu bariery ochronnej przed szkodliwymi wpływami zewnętrznymi.
  2. Oczyszczanie emocji – czarny turmalin może pomóc w oczyszczaniu negatywnych emocji, takich jak strach, złość czy zazdrość. Jest stosowany jako narzędzie do zwiększania poczucia bezpieczeństwa i stabilności emocjonalnej.
  3. Neutralizacja promieniowania elektromagnetycznego – czarny turmalin może pomagać w neutralizacji szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego emitowanego przez urządzenia elektroniczne, takie jak telefony komórkowe, komputery czy telewizory.
  4. Stymulacja oczyszczania fizycznego – niektórzy uważają, że może wspierać procesy oczyszczania fizycznego organizmu poprzez wspomaganie pracy układu odpornościowego i eliminację toksyn.
  5. Wzmocnienie związku z ziemią – czarny turmalin jest kojarzony z energią ziemi i natury. Jego obecność może pomagać w ugruntowaniu, zwiększając poczucie stabilności i związku z naturą.
  6. Zwiększenie koncentracji i świadomości – niektórzy ludzie używają czarnego turmalinu podczas medytacji lub pracy z energią, aby zwiększyć koncentrację, świadomość i jasność umysłu.

W jaki sposób czarny turmalin ochrania nas zewnętrznie i wewnętrznie?

Czarny turmalin jest dla nas ochroną zarówno zewnętrzną jak i wewnętrzną. Łagodzi wpływ okoliczności zewnętrznych, innych osób i ich myśli, ale także oczyszcza nasze własne myśli i własne „negatywne” tendencje. Na przykład turmalin pomaga zneutralizować i przekroczyć nasze wewnętrzne bloki i przeszkody takie jak: obawy i strachy, złość, zawiść, poczucie gorszości, pretensje czy żal.

Jeśli chcesz obejrzeć lub kupić czarny turmalin zapraszamy do naszego sklepu:


W jaki sposób czarny turmalin działa na poziomie ochrony energetycznej?

Kula z turmalinu
Kula z turmalinu

Na poziomie energetycznym czarny turmalin chroni przed negatywną energią z otoczenia i negatywnymi emocjami innych osób. Chroni nas przed „wampirami energetycznymi”, przed osobami które źle o nas myślą czy chcą nas wykorzystać w jakiś sposób. Tworzy wokół nas tarczę ochronną dzięki której jesteśmy odporni na te negatywne zewnętrzne wpływy.

W praktykach duchowych i ezoterycznych, czarny turmalin jest stosowany do ochrony przed negatywnymi energiami duchowymi, takimi jak złe duchy lub złośliwe wpływy astralne. Uważa się, że jego obecność tworzy energetyczną barierę, która zapobiega przedostawaniu się negatywnych sił do naszego otoczenia energetycznego. Czarny turmalin może dobrze służyć uzdrowicielom i osobom, które pracują w warunkach i miejscach gdzie niskie lub ograniczające energie są szczególnie często spotykane.

W trakcie medytacji pomoże chronić twoje pole energetyczne i zniweluje wszelkie nierównowagi. Gdy go nosimy w kieszeni czy torebce lub dużo przebywamy w jego pobliżu, kamień ten oczyszcza nas energetycznie oraz równoważy i harmonizuje naszą energię.

Mówi się, że czarny turmalin  chroni przed wpływem promieniowania elektromagnetycznego tworzonego przez telefony komórkowe, komputery czy inny sprzęt elektroniczny. Jest to więc bardzo przydatny kamień w czasach gdy jesteśmy otoczeni przez różnego rodzaju sprzęty i promieniowania, które nie są znane i zbadane, a które mogą mieć zły wpływ na nasze zdrowie i funkcjonowanie.

Kamień nie tylko absorbuje negatywną energię, ale także podnosi wibracje energetyczne wokół siebie, tworząc bardziej pozytywną i ochronną atmosferę.

Jaki wpływ na poziom emocjonalny i mentalny posiada czarny turmalin?

Turmalin to nie tylko kamień ochronny. Dzięki czarnemu kolorowi jest doskonałym kamieniem ugruntowującym. Dzięki temu pozwala nam osiągnąć jasność i klarowność myśli, ugruntować i wyrównać naszą energię, kontrolować jej przepływ i skupić się na sobie. Jeśli nasza uwaga i nasze myśli są rozbiegane i rozproszone, czarny turmalin je uporządkuje. Kamień pomaga więc uporządkować myśli, wprowadza w bardziej zrelaksowany, zrównoważony nastrój, przetwarza myśli negatywne w lżejsze, z wyższą wibracją.

Jak turmalin pomaga nam wyjść z ograniczeń i otworzyć się na świat?

W pracy ezoterycznej, w medytacji czy uleczaniu, kamień ten pozwala na wyjście z trudnych, bolesnych lub ograniczających sytuacji i wspomnień. Pomaga także w skupieniu uwagi i świadomości na naszych marzeniach i wspierających myślach.

Kamień pozwala nam na wyjście z ograniczeń, otwiera nas na świat i pozwala na świadome korzystanie z pola wszelkich możliwości. I to według mnie jest największy dar, który ten kamień ma dla nas w obecnych czasach. Dzięki swoim właściwościom ugruntowującym oraz właściwości harmonizacji lewej i prawej półkuli mózgowej, turmalin pomaga nam wykrystalizować nasze cele, a następnie skupić się na nich.

W jakiej postaci możemy spotkać czarny turmalin?

Bransoletka z turmalinu
Bransoletka z turmalinu

Dość często spotykaną nazwą dla czarnego turmalinu jest schorl. Przytaczam ją, ponieważ niektóre sklepy używają tego określenia bez wyjaśniania, że jest to turmalin.

Kamień praktycznie w każdej formie jest trochę chropowaty, ma szczeliny i pęknięcia. Nawet dobrze oszlifowane okazy mają takie pęknięcia. Jest to naturalna cecha tego kamienia i nie wpływa w żaden sposób na jego właściwości energetyczne i zastosowania. Czasami można też spotkać różdżki lub kule z czarnego turmalinu.

Turmalin dość często występuje w połączeniu z kwarcem. Można spotkać na nim białe kryształki. Występuje też kwarc turmalinowy, którego działanie jest doskonałym połączeniem właściwości czarnego turmalinu i kryształu górskiego. Wygląda jak kryształ górski z czarnymi „igiełkami” i plamkami w środku.

Jeśli chcesz obejrzeć lub kupić czarny turmalin zapraszamy do naszego sklepu:


Jak korzystać z kamienia ochrony energetycznej?

Czarny turmalin możemy trzymać w ręku, mieć go w kieszeni i od czasu do czasu go dotykać. Możemy też nosić go na szyi jako wisiorek. Jednak to kamień trudny do obróbki i dość trudno jest znaleźć wisiorek z czarnego turmalinu. Możemy spać z tym kamieniem pod poduszką, a także z nim medytować. Turmalin można też kupić jako okaz w formie naturalnej i trzymać go np. na półce w domu czy w pracy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat turmalinu kliknij tutaj

Podsumowanie

Czarny turmalin, dzięki swoim unikalnym właściwościom ochronnym, od wieków stanowi istotny element praktyk duchowych i energetycznych. Jego zdolność do absorbowania negatywnej energii oraz tworzenia ochronnej bariery czynią go niezwykle cennym narzędziem dla osób poszukujących harmonii i równowagi w życiu codziennym. Wykorzystywany w praktykach duchowych, ma za zadanie oczyszczać emocje i wspierać poczucie bezpieczeństwa. Wierzy się, że wpływa korzystnie na czakrę podstawową, zwiększając stabilność i związek z ziemią. Bez względu na subiektywne doświadczenia, czarny turmalin przyciąga uwagę jako skuteczne narzędzie do tworzenia harmonijnej i ochronnej atmosfery.

Kamienie i kryształy

Kategoria – Kamienie i kryształy

Odkryj niezwykłą moc kamieni i kryształów w naszym sklepie. Wypełnij swoje życie pozytywną energią i harmonią, dzięki bogactwu naszej kolekcji. Zanuć magię życia, otocz się naturalnymi skarbami ziemi – zapraszamy do naszego sklepu z kamieniami i kryształami.


Wykonane przez Jana Cybulskiego - Creospace