Symbol bogactwa – chińska żaba finansowa

Symbol bogactwa - chińska żaba finansowa

Symbol bogactwa najczęściej spotykany w feng shui to chińska żaba finansowa, zwana również żabą pieniężną czy żabą bogactwa.  Uważa się, że przyciąga energię obfitości i bogactwo, stymuluje przypływ pieniędzy i powoduje pojawienie się sprzyjających okoliczności w sferze finansów i biznesu. Chińska żaba jest też symbolem szczęścia i dobrej fortuny dla osób zamieszkujących dane miejsce lub pracujących w nim.

Według chińskiej tradycji, żaba jest związana z legendami o bogactwie i powodzeniu, a obecność symbolu w domu lub miejscu pracy ma przynosić pomyślność i stabilność finansową. Ponadto, chińska żaba finansowa symbolizuje również nie tylko materialne bogactwo, ale także duchowe obfitość, harmonię i szczęście.

Chińska żaba finansowa – formy i wygląd

Symbol bogactwa - chińska żaba
Symbol bogactwa – chińska żaba

Chińska żaba finansowa przedstawiana bywa najczęściej z chińską monetą bogactwa w pyszczku lub siedzącą na chińskich monetach. Żaba może mieć różne formy: może siedzieć na monetach, na kształcie bagua lub symbolu jin/yang. Może znajdować się na sztabkach złota, ale także połączona z jeszcze innymi symbolami bogactwa. Można więc czasem spotkać figurkę żaby siedzącej na słoniu lub żółwiu. Obie figurki w kulturze chińskiej i nie tylko chińskiej, są łączone z bogactwem, szczęściem czy pomyślnością.

Żaba bogactwa jest na ogół w kolorze złotym lub brązowym. Jednak może też być zielona. Często ma oczy zrobione z czerwonych koralików lub czerwonego kamienia, czasami posiada także czerwone elementy na grzbiecie.

Symbol bogactwa przedstawiana bywa na ogół z trzema nogami, co symbolizuje święta trójcę Nieba, Ziemi i Ludzkości. Żaba finansowa nazywa się w języku chińskim Chan Chu lub Jin Chan. Symbol związany z bogactwem, obfitością i pieniędzmi między innymi dlatego, że przebywają one w okolicach bogatych w wodę, a woda jest symbolem przepływu i bogactwa.

Żaba finansowa w tradycji chińskiej wiązana z wodą, księżycem i energią żeńską.  Mówi się, że żaba połyka księżyc w czasie zaćmienia.  Jeśli żaba pojawia się w okolicy twojego domu w czasie pełni księżyca, oznacza to wg chińskich wierzeń, że nastąpi okres dobrej prosperity i pomyślności.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wygląda symbol begua kliknij w link

Gdzie postawić symbol bogactwa?

Figurkę chińskiej żaby, można umieścić w różnych miejscach w domu lub miejscu pracy, aby przynieść obfitość, szczęście i powodzenie. Oto kilka sugestii, gdzie można umieścić figurkę chińskiej żaby:

 1. Blisko wejścia do domu lub biura – umieszczenie żaby w pobliżu drzwi wejściowych ma symbolizować przybycie fortuny i obfitości do domu lub firmy.
 2. Na biurku lub stanowisku pracy – umieszczenie żaby na biurku lub w miejscu pracy uważa się za sposób przyciągnięcia bogactwa i obfitości do Twojego życia zawodowego.
 3. W pobliżu kasy – jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą lub sklep, umieszczenie żaby w pobliżu kasy może przyciągnąć dobre interesy i finansowy sukces.
 4. W kierunku, w którym wskazuje – tradycji chińskiej często mówi się, że postawienie żaby w taki sposób, aby „patrzyła” w kierunku wejścia lub miejsca, skąd przybywa fortuna, jest szczególnie korzystne.
 5. W sektorze bogactwa według feng shui – w praktyce feng shui, każdy obszar mieszkania lub biura ma swój sektor bogactwa. Umieszczenie figury w odpowiednim sektorze może zwiększyć szanse na przyciągnięcie obfitości.
 6. Na półce lub stole obok symboli bogactwa – jeśli masz inne symbole bogactwa, takie jak monety, dzwonki wiatrowe lub kryształowe kule, postawienie żaby obok nich może wzmocnić ich pozytywne oddziaływanie.

Jeśli chcesz obejrzeć lub kupić symbol bogactwa zapraszamy do naszego sklepu:


Jak znaleźć kąt bogactwa?

Aby znaleźć kąt bogactwa w swoim domu lub miejscu pracy, możesz postępować zgodnie z następującymi krokami:

 1. Określenie sektora bogactwa – w feng shui istnieją określone sektory przestrzeni związane z bogactwem i obfitością. Zwykle jest to lewy górny róg pomieszczenia, gdy stoisz przy drzwiach wejściowych i patrzysz do środka.
 2. Użycie kompasu Feng Shui – aby dokładnie określić kąt bogactwa, możesz skorzystać z kompasu feng shui. Stój w centrum swojego domu lub pomieszczenia, trzymając kompas, aby określić kierunki.
 3. Znalezienie wschodniego sektora – w tradycji feng shui, wschodni sektor często jest związany z bogactwem. Znajdź wschodnią część swojego domu lub biura, a następnie określ lewy górny róg tego sektora.
 4. Umieszczenie symboli bogactwa – kiedy już zidentyfikujesz kąt bogactwa, możesz umieścić w tym miejscu symbole związane z obfitością, takie jak monety, figury skarabeusza, kryształowe kule czy figurki chińskiej żaby finansowej.
 5. Utrzymywanie porządku i harmonii – ważne jest, aby kąt bogactwa był utrzymany w czystości i harmonii. Regularne sprzątanie i utrzymanie porządku w tym obszarze może pomóc w przyciągnięciu pozytywnej energii obfitości.

Pamiętaj, że praktyka Feng Shui może różnić się w zależności od interpretacji i tradycji. Ważne jest, abyś wybrał metody, które najlepiej pasują do Twoich przekonań i potrzeb, dbając jednocześnie o harmonię i równowagę w swoim otoczeniu.

Jak ustawić symbol bogactwa?

Jak ustawić symbol bogactwa?
Jak ustawić symbol bogactwa?

Najlepiej ustawić ją na półce, na stoliku lub na parapecie. Możesz ustawić ją w salonie, w biurze, na strychu, w ogrodzie lub w pokoju gdzie pracujesz. Może stać na biurku, przy kasie sklepowej lub w miejscu gdzie przechowujesz pieniądze. Upewnij się, że chińska żaba finansowa stoi zwrócona ku wnętrzu pokoju, a nie np. w stronę ściany.

Możesz w domu ustawić kilka żab finansowych, w różnych pomieszczeniach i różnych miejscach. Słyszałam gdzieś, że w domu może być do 9 figurek Chan Chu. Możesz w tym samym miejscu, obok żaby, ustawić inne bliskie twojemu sercu symbole bogactwa np. figurkę buddy bogactwa, chińską monetę,  słonika, żółwia, symbol sztabki złota, zdjęcie wodospadu, etc.

Czego nie robić przy ustawianiu symbolu bogactwa?

 1. Unikaj ostro kanciastych przedmiotów – ostre kształty i krawędzie mogą tworzyć agresywną energię, która może zakłócać pozytywny przepływ energii w kącie bogactwa. Zamiast tego, wybieraj przedmioty o zaokrąglonych kształtach.
 2. Unikaj bałaganu i zaniedbania – bałagan i zaniedbane obszary mogą blokować przepływ pozytywnej energii chi. Ważne jest, aby utrzymywać kąt bogactwa w czystości i porządku.
 3. Unikaj odbijania drzwi na siebie – drzwi, które bezpośrednio odbijają się na siebie, mogą tworzyć chaotyczną energię, która może zakłócać przepływ pozytywnej energii w kącie bogactwa. Staraj się unikać takiego ustawienia drzwi.
 4. Unikaj wykorzystywania kąta bogactwa jako miejsca do przechowywania śmieci – w praktyce feng shui, kąt bogactwa powinien być traktowany z szacunkiem i należytą troską. Unikaj używania go jako miejsca do przechowywania niepotrzebnych przedmiotów lub śmieci.
 5. Unikaj negatywnych symboli lub przedmiotów – unikaj umieszczania w kącie bogactwa przedmiotów, które kojarzą się z negatywnością, smutkiem lub biedą. Zamiast tego, wybieraj przedmioty, które symbolizują obfitość, bogactwo i szczęście.
 6. Unikaj ustawiania kąta bogactwa pod schodami – jeśli umieścisz kąt bogactwa pod schodami może być to niekorzystne, ponieważ energia może być blokowana lub zakłócana przez ruch schodów.

Chińska żaba finansowa nie powinna stać na podłodze. Raczej nie ustawiaj żaby w kuchni, sypialni lub łazience. Unikanie tych praktyk może pomóc w zachowaniu pozytywnej energii i obfitości w kącie bogactwa. Może to przyczynić się do poprawy ogólnego samopoczucia i dobrobytu w przestrzeni życiowej.

Jak aktywować symbol bogactwa?

Mówi się, że żabę trzeba aktywować aby skutecznie przyciągała energię obfitości i wspierała przepływ energii bogactwa w domu. W tym celu trzeba postawić żabę na kawałku czerwonego papieru, materiału lub na jakiś czas przewiązać ją czerwoną wstążką. Jeśli żaba ma oczy wykonane z czerwonych kamieni lub koralików, bądź ma takie wbudowane w grzbiet, to znaczy, że figurka jest już aktywowana i nie musisz z nią nic robić.

Czy można dodać nową monetę?

Czasem chińska żaba finansowa nie ma monety w pyszczku, ale jest taka możliwość aby ją włożyć. Jeśli chcesz, możesz dokupić osobną chińską monetę bogactwa i dodać ją do żaby. Możesz też użyć jakiejkolwiek monety, byle tylko w Twojej głowie była ona zrozumiana jako symbol bogactwa.

Podobnie możesz zrobić w wypadku gdy zgubisz monetę, która była w komplecie z figurką żaby. Moneta nie musi być z kompletu. W zasadzie to nawet zachęcam do tego, aby samemu komponować takie komplety. Będzie to ćwiczenie intuicji oraz własnego współdziałania z przestrzenią, w której mieszkasz i pracujesz.

Jeśli chcesz obejrzeć lub kupić monety chińskie zapraszamy do naszego sklepu:


Jak ustawić nową monetę w chińskiej żabie?

Monetę ustaw tak, aby strona z 4 chińskimi znakami była u góry. Zwróć uwagę na to, że chińskie monety mają dwie różne strony – jak to monety – awers i rewers. Chińska moneta ma na ogół z jednej strony 4 chińskie inskrypcje, a z drugiej strony są rysunki czy symbole. Strona z 4 chińskimi znakami powinna być odwrócona do góry. Jeśli moneta jest ustawiona pionowo – to ta strona powinna wskazywać do wnętrza pomieszczenia, a nie w stronę ściany.

Symbol bogactwa – jaka jest jego skuteczność i działanie?

Panują różne opinie na temat chińskiej żaby bogactwa, jej działania i wpływu na nasze życie i nasze finanse. Niektórzy ludzie nie wierzą w ogóle w takie rzeczy. Inni twierdzą, że żaba finansowa to nie jest tradycyjne remedium feng shui i działa tylko na podświadomość jej właściciela. Jeszcze inne osoby wierzą w jej skuteczność i potwierdzają pozytywny wpływ na podstawie własnego życia.

W moim odczuciu, na pewno sam fakt zakupu chińskiej żaby nie zmieni człowieka w milionera. Takie myślenie byłoby naiwne. Ale wpływ na podświadomość jest niewątpliwy. Chińska żaba finansowa jest używana w chińskiej tradycji od bardzo dawna, jest cała procedura, rytuały z tym związane. Działanie żaby na finanse jest znane na całym świecie, wśród setek milionów ludzi.

Można więc to wykorzystać i zastosować żaby przynajmniej jako element wspierający nasz proces polepszania sytuacji finansowej. Stosuj więc chińskie żaby finansowe, ale nie z pozycji „jestem biedny i chcę się dorobić”. Takie podejście spowoduje, że prawo przyciągania przyciągnie raczej niepowodzenia. Stosuj podejście „zwiększam moją obfitość i polepszam stan finansów”. Wtedy chińska żaba stanie się częścią Twojego życia i Twojego świata i jako tak będzie wspierać twoje dążenia.

Czy warto łączyć kilka atrybutów bogactwa i obfitości w jednym miejscu?

Symbol bogactwa - sznur chińskich monet
Symbol bogactwa – sznur chińskich monet

Dobrym pomysłem może być łączenie kilku różnych atrybutów bogactwa w jednym miejscu. Moim zdaniem będą one wzmacniały nawzajem swoje energię, a ich intencje staną się silniejsze. Możesz więc postawić w jednym kąciku żabę finansową, jakiś kamień bogactwa np. cytryn i inny atrybut np. sznur chińskich monet.

Rożne kultury mają różne symbole bogactwa. Według mnie możesz je zebrać w jedne miejsce i zrobić taką międzykulturową mieszankę. Możesz po prostu zastosować tylko akcesoria Feng Shui np. sznur monet, chińskie znaki przyciągające szczęście i bogactwa itp.

Kategoria – Feng shui i orientalne

Odwiedź nasz sklep z feng shui, gdzie harmonia i równowaga otaczają nasze produkty, tworząc wyjątkową atmosferę zakupową. Poczuj pozytywną energię naszej przestrzeni, która inspiruje do spokojnych i satysfakcjonujących zakupów.

Wykonane przez Jana Cybulskiego - Creospace